Diamentowe wiertła dentystyczne

Ponad 400 różnych wierteł diamentowych do maksymalnie sześciu gradacji oferuje prawidłowy instrument w każdej sytuacji. Są to instrumenty z bardzo zgrubnym ziarnem do szybkiego demontażu i usuwania starych wypełnień, przez zgrubne i o średniej ziarnistości do usuwania, wstępnego szlifowania, bądź szlifowania uniwersalnego po wiertła o drobnej lub bardzo drobnej wielkości ziaren służące do wykańczania i wygładzania kompozytów. W opatentowanym procesie galwanicznym NTI Unimatrix ziarna nasypu diamentowego osadzane są trwale w ściśle określonych odstępach i głębokościach. Technika ta oferuje; brak efektu smarowania, brak wykruszania się i łamania ziaren, , maksymalne odprowadzenie ciepła, równomierne zużycie wierzchołka i kantów. Wysoko precyzyjne trzonki gwarantują pewne osadzenie w turbinie i kątnicy. Asortyment wierteł diamentowych dla praktyki stomatologicznej obejmuje wszystkie standardowe formy, takie jak: piłka, pączek, jajko, po kształty płomienia, stożka, walca i torpedy.
Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo trwałe wiertła ABACUS i ABACUS Turbo.Trwałość ich jest nawet 4-krotnie dłuższa niż standardowych instrumentów szlifujących. Występuje bardzo dobre samooczyszczanie, a przy wiertłach ABACUS Turbo jest możliwe agresywne zimne szlifowanie bez zagrożenia przegrzania miazgi.

Pobierz katalog produktów - wiertła dentystyczne diamentowe
Instrukcja użytkowania

Paski diamentowe

Kolejną grupą produktów diamentowych NTI są paski diamentowe z perforacją lub bez, w różnych uziarnieniach i szerokościach, pakowane po 10 sztuk.

Wiertła z węglików spiekanych, w tym finiry

Wiertła z węglików spiekanych NTI są precyzyjnymi instrumentami o wysokiej wydajności cięcia i trwałości narzędzia. Duży asortyment o różnorodnych formach i uzębieniach, do 30 nacięć przy finirach, zapewnia prawidłowy wybór w zakresie każdej pracy w gabinecie stomatologicznym. Nacięcia krzyżowe kulek H1SX wyróżniają się szczególnie spokojną pracą. To poprawia samopoczucie pacjenta, a delikatna preparacja jest też troską o komfort pracy użytkownika.

Pobierz katalog produktów - wiertła dentystyczne z węglików spiekanych
Instrukcja użytkowania

Instrumenty polerujące

Jeden z większych specjalistycznych asortymentów w praktyce stomatologicznej oferuje sensowny wybór instrumentów polerujących w każdym obszarze zastosowania. Będą to różnorodne gumki przeznaczone do polerowania kompozytów i porcelany.

Pobierz katalog produktów - gumki polerujące

Instrumenty chirurgiczne rotacyjne

Poprzez produkcję instrumentów ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości węglika spiekanego uzyskuje się maksymalną dokładność obrotu i stabilność stosowania. Ta zaleta powiązana ze specjalną geometrią cięcia zapewnia pacjentowi przyjemne wewnątrzustne zastosowanie. Szeroki wybór form i rozmiarów wierteł, frezów i instrumentów tnących pozwala na ostrożną i efektywną redukcję substancji.
Tissue Trimmer jako zamiennik dla skalpela i elektrochirurgii wytwarza koagulację naczyń i redukuje skłonność do krwawień o 90%. Zastosowanie: Modelowanie i nacinanie dziąseł, poszerzanie sulcus do odcisków, odsłanianie głębokich ubytków w szyjkach zębów, ekstrakcja zęba, odsłanianie implantów śródkostnych oraz zatrzymanych w kości zębów.

Pobierz katalog produktów - instrumenty chirurgiczne
Instrukcja użytkowania

Instrumenty kanałowe

Program obejmuje użyteczne instrumenty przy ręcznym i maszynowym opracowywaniu: Peeso, Gatesy, Poszerzacze, Pilniki K i Hedstroemy, Reamersy, Lentulo z lub bez spirali zabezpieczającej. Instrumenty wykonane są ze stali nierdzewnej oraz poszukiwacze kanałów C-Piloty firmy VDW.

Pobierz katalog produktów - instrumenty endodontyczne
Instrukcja użytkowania

Wkłady koronowo-korzeniowe

W programie występują sztyfty z tworzywa szklanego oraz sztyfty tytanowe.

Pobierz katalog produktów - wkłady koronowo-korzeniowe

Zalecenia dotyczące postępowania dla obrotowych narzędzi stomatologicznych i chirurgicznych zgodnie z normą DIN ISO 17664

Z pozostałymi instrumentami typu: mandryle, sety, wiertła stalowe, dodatki można zapoznać się na stronie producenta: www.nti.de.