wszystkich materiałów z techniki dentystycznej. Instrumenty z pięcioma opracowującymi rodzajami zazębień, sześcioma specjalnymi oraz z zazębieniami dla leworęcznych oferują prawidłowe zastosowanie dla każdego materiału i dla szerokiego zakresu działania.
z metalowym, ceramicznym lub organicznym wiązaniem oferują szeroki wybór przy różnorodnym użyciu. Specjalistyczne uziarnienie do obróbki tworzyw sztucznych redukuje wysiłek przy cięciu. Separatory diamentowe w różnych grubościach i rozmiarach umożliwiają ostateczne ukształtowanie porcelany lub kompozytu.
Freztechnika na prostnicę (HP)
Technika frezowania i obróbka ceramiki należą do najbardziej wymagających zadań technika dentystycznego. NTI oferuje szereg najważniejszych i najczęściej używanych narzędzi do stosowania w technologii blokowania, mocowania i frezowania. Instrumenty do techniki frezowania są dostępne w wersji HP z krótkim trzpieniem 2,35 mm (ISO 103), HP z krótkim trzpieniem 3 mm (ISO 123) oraz dla turbiny frezującej z wałem 1,6 mm (ISO 316).
Jedyna możliwość każdego polera równoległego również do wyrównania żądanego kąta stożka.
Wiertła z węglików spiekanych na prostnicę (HP)
Wiertła dla laboratoriów protetycznych.
Wiertła węglikowe NTI to precyzyjne narzędzia o dużej zdolności skrawania i długiej żywotności. W naszej ofercie możliwy jest szeroki wybór wierteł okrągłych, gruszkowych i cylindrycznych, poprzez odwrócone stożki, aż po różne instrumenty stożkowe. Ponadto w naszym asortymencie dostępne są wykończenia krawędzi 3, 4 i 6. Ta szeroka gama umożliwia indywidualną pracę w laboratorium dentystycznym w zakresie technologii koron i mostów, technologii tworzyw sztucznych, do zastosowania w produkcji modeli oraz w technologii odlewania modeli.
Różnorodność dostępnych kształtów i różne geometrie krawędzi tnących wierteł i wierteł z węglików spiekanych pozwalają na ich stosowanie na wszystkich materiałach dentystycznych.
Kamienie ceramiczne na prostnicę (HP)
Używane są głównie w laboratoriach dentystycznych do obróbki stopów metali i materiałów ceramicznych i stanowią niedrogą alternatywę dla instrumentów diamentowych i mogą być indywidualnie kształtowane za pomocą prostych narzędzi. Skutkuje to szerokim zakresem możliwych zastosowań.
Jako materiał ścierny dostępny jest zielony węglik krzemu o drobnych i średnich ziarnach do materiałów ceramicznych i stopów metali, a także brązowy i różowy wysokogatunkowy korund o drobnych, średnich i grubych ziarnach do obróbki stopów.
Do obróbki tworzyw sztucznych na protezy, materiałów łyżek, miękkich tworzyw sztucznych i gipsu, w asortymencie NTI znajdziesz nasadki szlifierskie (papier ścierny w kształcie czapeczki) w dwóch różnych kształtach cylindrów.
Przystępne w cenie rozwiązania do opracowywania stopów i porcelany.
Jeden z większych specjalistycznych asortymentów dla laboratoriów protetycznych. Oferuje sensowny wybór polerów dla wszystkich materiałów dentystycznych.
Każdy materiał używany w laboratorium dentystycznym wymaga specjalnego typu narzędzia do polerowania. Polerki NTI są wykonane z najwyższej jakości materiałów i są specjalnie przystosowane do polerowania odpowiednich materiałów. Ceramiczny system polerowania jest to system polerowania CeraGlaze, dzięki któremu uzyskuje się bardzo dobre wyniki ze wszystkimi materiałami ceramicznymi, w tym dwutlenkiem cyrkonu, a także tytanu, CeraSuperGlaze przetwarzanie hybrydowe ceramiki wykonanych dwukrzemianu litu składnikami cyrkonu, jak również NTI CeraWhite, NTI CeraPink, CeraGrey i CeraSupergrey i NTI CeraDia. Dostępne polerki. Istnieją różne polerki kompozytowe do polerowania kompozytów, jak EpsiPol, ale także polerki UniWhite i UniBlue.
Znajdziesz odpowiednią polerkę do wszystkich tych materiałów na różnych poziomach polerowania, takich jak polerowanie wstępne, polerowanie na połysk i polerowanie na wysoki połysk, ale także do konturowania i wykańczania. Instrumenty są dostępne w następujących wariantach: koło, soczewka, wałek, kubek, lejek, odwrócony stożek, płomień i ostrze.
Polerki NTI oferowane są w pełni zmontowane z trzonem HP (dla rękojeści – ISO 104), trzonkiem RA (dla kątnicy – ISO 204) i niezmontowane.